Kallur kan missa hela inomhussäsongen

Publicerad 16 september 2008 - 19:07
Uppdaterad 16 september 2008 - 19:15

Susanna Kallur är långt ifrån kvitt sina skadeproblem. Vill det sig illa missar hon hela inomhussäsongen.

Susanna Kallur

I dag genomgick hon en stötvågs- undersökning. Stressfrakturen kan börja läka, men det kan även bli så att Kallur tvingas vila en längre tid.

-Det är en bonus om hon kan tävla inomhus, säger Kallurs tränare Torbjörn Eriksson till Radiosporten.

Stötvågsbehandlingen ska få igång läkningen. I fredags visade det sig vid en undersökning att det ännu inte skett någon förbättring i smalbenet.

tisdag 7 februari

Friidrott  20:03

lördag 4 februari

Friidrott  17:19

fredag 27 januari

Friidrott  06:47

torsdag 26 januari

Friidrott  15:40

onsdag 25 januari

Friidrott  15:27

Här brister det för Kajsa

SVT Sports ankare värmde upp för sista gången.

Maten i VM-staden Daegu: "Duck, "dog" eller kassler?

På Facebook efterlystes en rapport om vad VM-redaktionen lever av under ett mästerskap. Här kommer svaret.

Har du synpunkter eller tips till redaktionen. Hör av dig!

Alternativ bild för flash innehåll.
Hanna Hellquist, programledare i Morgonpasset i P3. Foto: Ellen Andersson / P3 Nyheter

Den omtalade hashtaggen Hanna Hellquist har skapat en twitterstorm efter ett uttalande om sexism.

Senaste nyheterna
Josephine Forsman. Foto: UR

Seriestart: Låtarna som förändrade musiken I UR:s nya serie listar Josephine Forsman de viktigaste låtarna i populärmusikens historia.