Barcelona och Inter uppges vara överens i förhandlingarna om Zlatan Ibrahimovics övergång. Nu är det upp till spelarna om flytten blir av.
-Om Ibrahimovic skriver på beror helt på honom, på Eto'o och alla inblan- dade, säger Barcelonas ordförande Joan Laporta i kväll.
Enligt uppgifter är klubbarna överens om summan 40 miljoner euro plus Samuel Eto'o och Aleksandr Hleb.
-Om klubbarna menar allvar, då är jag intresserad, säger Zlatan Ibrahimovic till pressen på Inters USA-turné.
Joan Laporta säger också att man inte gett upp Valencias David Villa och att han fortfarande är ett alternativ, liksom Zlatan.
Tre Kronor och Ottawas lagkapten Daniel Alfredsson ser sig själv i Gabriel Landeskog.
Yvette gav sig inte...
Ingen är vän med en fattig Programmet om Frida har berört er lyssnare. Hör hela här.
Rebecca utmanar Strindberg I Hej litteraturen får Strindberg-skeptikern Rebecca Vinterbarn Elg möjlighet att ge författaren en ny chans.