Han har varit det i årtionden - och håller positionen fortfarande: Kjell Lönnå, TV-personlighet & körlegend är Mittnyttområdets störste kändis. Men i Eftersnackstudion fick hans sällskap av sin dotter Karin - radiopersonlighet och - inte minst - körsångerska.
Snart dags igen - ett knökfullt Globen i Stockholm. Tusentals körsångare inför tusenstals åhörare, alla i Kjell Lönnås grepp.
Kommer att visas i TV - på bästa sändningstid! Gånger två, dessutom.
Var? I Sveriges Television, förståss.
Med på scenen och med i arbetet i Kammarkören finns även Karin Lönnå - för alla västernorrlänningar kanske mest känd numera som morronprofil i Radio Västernorrland.
Far och dotter - i samma program! Något ni knappast sett tidigare. Världspremiär, liksom.
I Foajen, eller snarare UTANFÖR foajen, i snön och kylan ställde vi Ånges Luciatåg - som vi försett med en specialskriven Eftersnackjulssång! Världspremiär, igen!